KULCSKÉRDÉSEK
A Politikatörténeti Alapítvány közéleti vitasorozata
A 2016-os évad harmadik eseményét
2016. május 31-én tartottuk a Politikatörténeti Intézetben.
VIDEÓ
A beszélgetésről készült videó megtekintéséhez kattintson ide...
MUNKAVÁLLALÓI ÉRDEKKÉPVISELET A MAI MAGYARORSZÁGON
Résztvevők voltak:
BUZÁSNÉ PUTZ ERZSÉBET (Mérnökök és Technikusok Szabad Szakszervezete) GALLÓ ISTVÁNNÉ (Pedagógusok Szakszervezete) KORDÁS LÁSZLÓ (Magyar Szakszervezeti Szövetség)
Moderátor: FÖLDES GYÖRGY (Politikatörténeti Alapítvány)
Vendégeinktől többek között az alábbi kérdésekre vártunk választ:
Hogyan látják a munkavállalók korrekt érdekérvényesítési lehetőségeit ma Magyarországon? Miként ítélik meg a szakszervezetek lehetőségeit és erejét? Melyek az általuk vezetett szakszervezetek főbb célkitűzései? Látnak-e lehetőséget arra, hogy a magyarországi bérek belátható időn belül közelítsenek az uniós átlaghoz?
Sajtóvisszhang: „Sokan még nem ismerték fel, hogy amit az adójukért kapnak, az kész átverés” (Lencsés Károly, Népszabadság, 2016. június 1.)
KULCSKÉRDÉSEK
A Politikatörténeti Alapítvány újrakezdte Kulcskérdések című közéleti vitasorozatát. Teszi ezt azért, mert a maga eszközeivel részt kíván vállalni a magyar társadalom és a baloldal előtt álló kihívások megválaszolásában. Nem ez a helyzet, nem ez az idő az, amikor hátat lehet fordítani a világnak, a politikának. Az elmúlt időszak megmutatta, mi történik, ha az értelmiség, a közember másokra hagyja a közügyek eldöntését, intézését. Olyan témákat tűzünk napirendre, és olyan vitákat szeretnénk, amelyek révén jobban érthetjük a mai valóságot, és új megoldásokat kereshetünk a régi és új problémákra.
Sorozatunk első, a Friedrich-Ebert-Stiftunggal közösen szervezett eseményét 2016. március 22-én tartottuk a Politikatörténeti Intézetben Hegyi Gyula, Pogátsa Zoltán és Scheiring Gábor részvételével.
A beszélgetésről készült videó felvétel immár elérhető az interneten, így ha nem tudott a helyszínen velünk tartani, akkor utólag Ön is megtekintheti ide kattintva.
A második rendezvényen, 2016. április 26-án Inotai András tartott előadást Az Európai Unió a 21. század globális környezetében címmel. Az erről készült felvételt itt tekintheti meg.
|