Megint elvettek tőlünk valami fontosat: a lapunkat. Igényes újság volt. Igen, VOLT, múlt időben, mert megfojtották. Reménykedhetünk, hogy feltámad, de nagy kérdés, hogy melyik valóságban... Emlékezzünk rá tisztelettel és búcsúztassuk el szeretettel. Tudósok, politológusok, újságírók, művészek bevonásával estig tartó programot szervezünk, hogy együtt elemezhessük a fékeveszett hatalom legújabb bosszúját. És keressük együtt a kiutat.
Az esemény a facebook-on: https://www.facebook.com/events/335555816819190/
PROGRAM:
14:00–15:00 RELIKVIAGYŰJTÉS Kérjük mindazokat, akiknek van valamilyen tárgyi emlékük, relikviájuk, gyűjteményük, fontos cikkeik, fotóik, karikatúráik, levonataik a lapból, vagy ahhoz kapcsolatos akár nyomdai, akár tárgyi emlékük, hozzák be ezen a napon (vagy akár a megelőző napokon) az Intézetbe, hogy méltó kiállítást szervezhessünk azokból. A vendégeket Böjte József és Cselényi László ötletgazdák fogadják.
15:00–16:00 A NÉPSZABADSÁG ÉS MAGYARORSZÁG Antal Attila, Fleck Zoltán, Krizsó Szilvia Moderátor: Földes György
16:00–17:00 A NÉPSZABADSÁG-SZTORI Eötvös Pál, Murányi András, Vörös T. Károly Moderátor: Földes György
17:00–18:00 A BALOLDALI KÖZÖSSÉGÉPÍTÉS LEHETŐSÉGEI Bolba Márta, Böcskei Balázs, Misetics Bálint Moderátor: Csunderlik Péter
18:00–19:00 A KÖZÖNSÉG KÉRDEZ Baksa Roland, Csepelyi Adrienn, Tanács István Moderátor: Pető Péter
TOVÁBBI KÖZREMŰKÖDŐK: Csoma Judit, Lázár Domokos (Esti Kornél, Pegazusok Nem Léteznek), Németh Róbert (Pegazusok Nem Léteznek)
Helyszín: Politikatörténeti Intézet, I. emelet (1054 Budapest, Alkotmány u. 2.)
A rendezvényen való részvétel ingyenes és nem igényel előzetes regisztrációt.
A relikviagyűjtés lebonyolítása:
A relikviák a rendezvény előtti napokban (nov. 21-től) 8-19 óra között leadhatóak az intézet portáján (1054 Budapest, Alkotmány u. 2.). Itt átvételük beazonosíthatóan, a tulajdonos elérhetőségének rögzítésével történik meg. Őrzésükről a rendezvényig a Politikatörténeti Intézet gondoskodik, november 24-én 14 órakor pedig az újonnan behozott relikviákkal együtt kiállításra kerülnek a helyszínen. Aki szeretné megtartani az általa behozott emléket, hazaviheti, aki viszont a jövő generációira hagyományozná, az itt hagyhatja: ezeket a tárgyakat – közös kultúrkincsünk részeként – megőrizzük és később a nagyközönség számára elérhetővé tesszük.
|